Twitter’da Bitcoin Dedi !

Twitter’da Bitcoin Dedi !

Twitter’da Bitcoin Dedi !

Twitter'ın Bitcoin'e olan desteğini resmi olarak duyurması, popüler sosyal medya platformunun kripto para dünyasından etkilendiğini göstermektedir. Twitter, son zamanlarda kendisini sürekli olarak yenileyen özelliklerle güncellemekte ve bu sefer kripto para dünyasının etkisini üzerinde hissetmektedir.

Birkaç hafta önce, Twitter, yeni bir özellik getirerek kullanıcıların birbirlerine bağış yapmasına imkan tanımıştı. Örneğin, takip ettiğiniz ve sevdiğiniz bir kullanıcı sayesinde bilgi sahibi oluyor veya eğleniyorsanız, bu özelliği kullanarak bu kullanıcıya bağışta bulunabiliyorsunuz.

Bu noktada, Twitter, kullanıcıların artık bağışlarını Bitcoin olarak da yapabilmesine olanak sağlayan yeni bir özelliği aktif hale getirdi.

Twitter öncelikle iOS'a yönelik bir adım attı. Twitter, kayıtlı tüm iOS kullanıcılarına istedikleri kullanıcılara Bitcoin gönderme imkanı sağlayan bir modülü aktifleştirdi. Bu modül sayesinde istediğiniz kullanıcıya dolar, euro veya başka bir para birimi gönderebilir veya kripto para borsasında bulunan Bitcoin'i gönderebilirsiniz. Android kullanıcıları ise yeni güncellemeyi beklemektedir. Yeni güncellemeyle birlikte Android kullanıcıları da kripto para borsasında bulunan Bitcoin'i istedikleri kullanıcılara gönderebilecekler.

Bitcoin Fiyatı Etkilenebilir mi? Bitcoin, birçok alanda yapılan yeniliklerle fiyatı hakkında soru işaretleri yaratmış durumdadır. Hatta El Salvador gibi bazı ülkeler, Bitcoin'i resmi olarak tanımakta ve kendi sistemlerine entegre etmektedir. Bu durum, yatırımcıların Bitcoin tahminlerini değiştirebilmektedir. Birçok yatırımcı, Bitcoin için 100.000 dolar hedefinin ötesine geçerek artık 300.000 dolar gibi hedefler belirlemektedir. Bitcoin, bu tür haber akışlarını aldıkça fiyatının daha da yükseleceğini göstermektedir.

Gelecekte Bitcoin Mi? Birçok farklı şirket, Bitcoin'i kendi sistemlerine entegre etmeye çalışmakta ve bu gelişen ve yenilenen yüzyılda çağa ayak uydurmayı hedeflemektedir. Önce ülke olarak El Salvador, şimdi Twitter ve gelecekte birçok şirket, kaçış olmadığını ve Bitcoin'in her alanda aktif olarak kullanılacağını dile getirmektedir. Yakın gelecekte Bitcoin ve fiyatıyla ilgili farklı yaklaşımlar ortaya çıkacaktır ve merakla bekleyip göreceğiz.