Tayland Turizm Faaliyetleri İçin Kripto Para Kullanacak !
  • Ahmet G.

Tayland Turizm Faaliyetleri İçin Kripto Para Kullanacak !

Tayland Turizm Otoritesi'nin (TAT) kendi kripto para birimini oluşturarak turistleri çekmeyi amaçladığı doğru bir bilgidir. Tayland, turist sayısını artırmak için kripto para dünyasına adım atmaktadır. Bu proje kapsamında TAT, Tayland'a ait bir token'ı kripto para borsalarında piyasaya sürerek turist gruplarını ülkeye çekmeyi hedeflemektedir.

TAT'nin bu projede amaçladığı, turist sayısını 12 milyondan 20 milyona çıkarmaktır. Tayland'ın her noktasında ve bölgesinde bu kripto paranın aktif olarak kullanılmasını sağlamak için kripto ATM'leri yerleştirmeyi planlamaktadır. Ancak bu proje Tayland Merkez Bankası'nın onayına tabidir. Eğer Tayland hükümeti bu projeyi onaylarsa, turistler kripto para kullanarak tatillerini rahatlıkla yapabileceklerdir.

Tayland, COVID-19 pandemisi nedeniyle birçok turistin kaybedildiği bir dönemden geçmiştir. Bu kaybı en aza indirmek ve yeni tatilcileri çekmek amacıyla kripto dünyasına giriş yapmayı hedeflemektedir. Tayland Turizm Otoritesi Başkanı Yuthasak Supasorn, yaptığı açıklamada kripto paraların geleceğin dünyası olduğunu ifade etmiş ve turizm sektöründe çalışanların kripto para hakkında daha fazla bilgi sahibi olması gerektiğini vurgulamıştır.

Tayland, diğer birçok ülke gibi kripto para dünyasına adım atmakta ve turist sayısını artırmak için bu alana odaklanmaktadır. Eğer gelecek iki yıl içinde Tayland'da tatil yapmayı düşünüyorsanız, şimdiden TAT coin alımı yaparak birikim sağlayabilir ve tatil döneminde bu coinleri kullanarak kolay ve rahat bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.