Tatil Ödemelerinde Kripto Dönemi Başladı

Tatil Ödemelerinde Kripto Dönemi Başladı

Tatil Ödemelerinde Kripto Dönemi Başladı

Tatil ödemelerinde kripto paraların kullanımı giderek artmaktadır. Turistler, tatil planları yaparken indirimlerden faydalanmak için çeşitli web siteleri üzerinden en uygun fiyatları araştırmaktadır. Bu bağlamda, www.travala.com/ gibi bir web sitesi, kripto paraları tatil rezervasyonlarında aktif olarak kullanılabilecek bir platform olarak hizmet vermektedir.

Travala, kendini kripto dostu bir seyahat rezervasyon sitesi olarak tanımlamaktadır. Kredi kartı veya diğer ödeme yöntemlerinin yanı sıra kripto para ödemelerini de kabul ederek yeni kullanıcıları sisteme çekmeyi hedeflemektedir. Bu noktada başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Şimdi, bir tatil ödemesi gerçekleştirelim.

Örneğin, Antalya'da bir otelde 3 günlük bir tatil planı yaptım ve ödeme adımına geçtim. Burada farklı ödeme yöntemleri sunuldu.

Kredi kartı, kripto para, Binance Pay, kripto.com veya WeChat ödeme seçenekleri aktiftir. Kripto ödeme seçeneğiyle devam edelim. Yaklaşık 80 farklı kripto para birimiyle ödeme yapma imkanı sağlanmaktadır. BTC (Bitcoin) ile ödeme seçeneğini seçtiğimde, ödenecek toplam miktar otomatik olarak BTC cinsine dönüştürüldü.

Ödemeyi tamamlamak için, bize verilen kripto para adresine seçtiğimiz kripto para biriminden belirtilen miktarı göndermemiz istenmektedir. Bu noktada sadece sizin gönderim yapacağınız bir ağ adresi oluşturduklarını tahmin ediyoruz. Çünkü her kullanıcı için farklı bir adres gerekliliği olduğundan, kimden geldiğini bilmediklerini belirtmemişlerdir.

Ödemelerde Sorun Yaşanması Durumunda Kripto para ödemelerinde sistemle ilgili bir sorun yaşanırsa, şu anda nasıl bir destek sağlandığı hakkında bilgimiz bulunmamaktadır. Ancak web sitelerinde belirttikleri açıklamada:

Kripto para ödemeleri: Fiyat oynaklığı ve düzenleyici gereklilikler nedeniyle, geri ödemeler (varsa) Seyahat Kredileri olarak işleme alınacak ve Travala.com hesabınıza yatırılacaktır.

Binance Pay: Geri ödemeler Binance Pay cüzdanınıza BUSD olarak iade edilecektir.

Crypto.com Pay: Crypto.com cüzdanınıza aktarılacaktır.

Şu anda sistem olumlu bir şekilde ilerlemektedir. Gelecekte bu alanda lider konuma gelebilirler, ancak kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak kripto paraların hayatımızın her aşamasında karşımıza çıkacağı ve yaygınlaşacağı açıktır.