Opera Kripto Tarayıcısı Nedir ?

Opera Kripto Tarayıcısı Nedir ?

Opera Kripto Tarayıcısı Nedir ?

Opera Kripto Tarayıcısı, internet tarayıcısı olan Opera'nın kripto yatırımcılarına yönelik geliştirdiği bir özelliktir. Opera, Beta sürümünü kullanıcılarla paylaşarak Web 3.0 odaklı özellikler sunmaktadır. Web 3.0'ın yaygınlaşabilmesi için destekleyici bir tarayıcıya ihtiyaç duyulduğunu belirten Opera yetkilileri, Beta sürümünü Windows, iOS ve Android platformları için piyasaya sürmüştür.

Opera Kripto Tarayıcısı, aşağıdaki özellikleri içermektedir:

  Merkezi olmayan bir web ortamı sağlama.

  Web 3.0'ın gelişimini ve kolay kullanımını destekleme.

  Blockchain teknolojisinin popülerliğini artırma ve kolay erişim sağlama.

  Kullanıcılara yeni ve güncel blockchain haberlerini sunma.

  Takipçilere ve kullanıcılara gelecek airdropları bildirme.

  Kripto eğitim içeriklerini sunma.

  Kripto para cüzdanı modülü.

Kripto Cüzdan Modülü, Opera Kripto Tarayıcısı'nda eklenti kurmadan kripto cüzdanlarına giriş yapmanızı sağlar. Bu modülün bazı avantajları şunlardır:

Açık kaynak olması nedeniyle güvenlik açıklarını en aza indirir.

Gönderici veya alıcı adreslerini kopyaladıktan sonra kendi özel panosuna yapıştırır, böylece virüs olsa bile transfer işlemleri sorunsuz gerçekleşir.

VPN ile kullanıldığında işlemler kaydedilmeden gerçekleştirilebilir.

Beta sürümü tamamlandıktan sonra diğer ek özellikler ürün lansmanıyla sunulacaktır.

Metamask, Coinbase veya Binance gibi cüzdanları Opera Crypto Browser ile entegre edebilir veya Opera'nın kendi cüzdanını oluşturabilirsiniz.

Opera, Beta sürümüyle birlikte Web 3.0'ı kolay kullanmayı ve tanıtmayı hedeflemektedir. Opera, zaten 4 yıl önce Web 3.0'ı destekleyen ilk tarayıcıyı piyasaya sürmüştü. Bu tarihten itibaren çalışmalarını sürdüren Opera, NFT gönderimi, BTC veya ETH transferi gibi işlemleri kolaylaştırarak büyümeye devam etmiştir.

Polygon, Solana, Nervos, Celo, Unstoppable Domains, Handshake ve ENS gibi projelerle iş birlikleri yaparak bu alanda öncü olmayı hedeflemektedir. Ayrıca, kullanıcıların internet ağı içinde karşılaştıkları sorunlara çözüm bulma amacıyla da çalıştıklarını belirterek herkesi Beta sürümünü kullanmaya davet etmektedir.