NFT Fitness Uygulaması Stepn ile 2 Ay!
  • Ahmet G.

NFT Fitness Uygulaması Stepn ile 2 Ay!

Stepn, NFT alanında devrim niteliğinde bir proje olarak öne çıkmaktadır. İki aylık bir süreçte Stepn kullanarak elde edilen kazançlara odaklanalım. Stepn, kullanıcıların doğal ortamda yürüyüş veya koşu yaptıklarında yeşil Satoshi (GST) adı verilen kripto para birimini dağıtmaktadır.

Nisan ayı içinde günlük 20 dolarlık kazançlar elde edilebiliyordu. Ancak bu dönemde GST'nin değeri yaklaşık 9 dolar civarındaydı ve en yüksek seviyelerine ulaşılmıştı. Ancak 12 Mayıs'a kadar Stepn kullanıldığında GST değeri yaklaşık 3,5 dolara düştü ve kazançlarda %50'den fazla bir düşüş yaşandı. Yine de kullanıcılar planladıkları koşular için ücretsiz kazanç elde etmeye devam ettiler.

Ancak GST ve diğer kripto paraların düşüşü devam etti. 1 Mayıs'ta yapılan bir koşuda yaklaşık 0,92 dolarlık bir kazanç sağlanmıştı. Ancak aynı mesafede yapılan bir koşuda kazanç yaklaşık 0,08 dolar civarında oldu. Bu kazanç tablosunun gelecekteki durumu tam olarak kestirilemez, ancak Bitcoin'in düşüşüyle birlikte Stepn kullanan kullanıcılar zararlarını telafi etmekte zorlanmaya başladılar.

Stepn uygulamasını kullanmak için SOL NFT pazarından bir ayakkabı satın almanız gerekmektedir. Ayakkabı fiyatları 80 dolardan başlayıp 1000 dolara kadar çıkabilmektedir. Örneğin, Nisan ayında 110 dolara satın alınan bir ayakkabıyla yapılan bir koşuda, yaklaşık 370 koşu süresince ayakkabının maliyetini amorti etmiş olursunuz.

Burada önemli bir nokta, Stepn ayakkabılarının belli bir koşu mesafesinden sonra deformasyona uğramasıdır. Ayakkabınızı onarmak için kazançlarınızı kullanmanız gerekmektedir.

Stepn, 3 milyon insanı bir araya getirmeyi başaran bir proje olmasına rağmen şu anda kötü bir tercih gibi görünebilir. Ancak Bitcoin'in eski günlerine dönmesiyle birlikte Stepn farklı bir konumda olabilir. NFT'ler ve Web 3.0 araçları, geleceğimiz için umut verici projeler olarak görülmektedir. Bu ekosistemde Stepn gibi öncü projeler geliştirilebileceği gibi daha iyileri de ortaya çıkabilir. Ancak bu zorlu yolda Stepn, adeta bir fener görevi üstlenmeye devam edecektir.