Mt. Gox Ödemeleri Yaklaşıyor

Mt. Gox Ödemeleri Yaklaşıyor

Mt. Gox Ödemeleri Yaklaşıyor

Kripto para borsası Mt. Gox'un ani sert düşüşünden sonra ödeme yapması gereken bazı kişilerin beklemesi gerektiği söylendi. Eğer bu ödemeler için kripto paraların bozulması gerekiyorsa, kripto para pazarının ne kadar etkileneceği şu an için belirsizliğini koruyor.

Uzak doğulu bir avukat olan Nobuaki Kobayashi'nin yaptığı açıklama veya mektup, Japoncadan İngilizceye tercüme edilmiş bir şekilde, borçlu kişilere ödemelerin nasıl yapılması gerektiği konusunda bir öneride bulunuyordu. Önerilen yöntem, mevcut mahkeme tarafından da onaylandı, ancak bu fonların ne zaman bozulup ödemelerin gerçekleşeceği konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Japon mahkemesine sunulan verilere göre, Japon heyetinin elinde 141.686 Bitcoin bulunuyor. Bu, mütevelli tarafından tutulan ve borçlulara aktarılmasını bekleyen oldukça yüksek bir değer.

Bu haber doğrultusunda birçok yatırımcı işlemlerini gerçekleştiriyor çünkü bu miktar göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir miktar. Bu büyüklükteki bir Bitcoin aktarımı veya bozum işlemi, piyasada kesinlikle farklı yönlere doğru hareketlere neden olacaktır. 141 bin Bitcoin gibi önemli bir miktar, yatırımcılar için hala bir soru işareti olarak duruyor. Bu Bitcoin dağıtımlarının ne zaman yapılacağı şu an için kimse tarafından bilinmiyor, ancak bu tarih açıklandığında birçok yatırımcının bu tarihe göre işlemlerini gerçekleştireceği söyleniyor.

Burada dikkat çekilmesi gereken iki nokta var. Kripto borsasında yer alan Bitcoin ile ödeme yapılacak, ancak bu ödemelerle borçlular ne yapacak? Eğer borçlular bu kripto parayı satarlarsa, Bitcoin'de satış baskısı artabilir. Ancak Bitcoin sahipleri bu kriptoyu elde tutmaya devam ederse, Bitcoin'de herhangi bir değişiklik olmayabilir. Tam olarak borçluların yapacağı hamleler, durumu belirgin hale getirecektir.

Mt. Gox Nedir? Mt. Gox, 2014 yılında dünyanın en büyük kripto para borsasıydı. Bu borsada işlem yapan kişiler, Mt. Gox'un iflas etmesiyle paralarını kaybetmişti. Ancak kurulan bir heyet ve avukatlar sayesinde, Mt. Gox tarafından sahiplerine geri verilmesi için dava süreci başlatıldı. Bugün itibariyle ödemelerin kripto para kullanılarak yapılacağına karar verildi. Borçlulara ödemelerin kripto para cinsinden yapılacak olması, birçok kişide kripto paraların ani satışının piyasaya etkisi konusunda soru işaretleri yaratıyor.