Kriptoda Ayı Mı Geliyor ?

Kriptoda Ayı Mı Geliyor ?

Kriptoda Ayı Mı Geliyor ?

Son açıklamalarıyla ünlü kripto para yatırımcısı ve analisti Tone Vays, Bitcoin için ayı dönemi uyarısında bulundu. Aşırı bir patlama olmadığı takdirde, 2018 yılına benzer bir durumun yaşanacağını ve ayı piyasasının yaklaşmakta olduğunu tahmin etti.

Kasım ayında gerçekleşen Blockchain Economy Expo 2021 fuarında konuşan Tone Vays, yatırımcılara şu açıklamaları aktardı: BTC, önümüzdeki yıl içinde 200 bin dolar veya 150 bin dolar seviyesinin altında kalırsa ayı piyasasının beklendiğini, ancak bu seviyelere ulaşamazsa bir düzeltme hareketinin gerçekleşebileceğini belirtti.

Eğer BTC ani bir düşüş yaşamazsa, daha yavaş ve istikrarlı bir düşüş gözlemlenebilir. Bu durumdan en çok etkilenecek ağlardan biri de DeFi ağı olarak görülüyor, diğer kripto para birimleri hakkında da çeşitli açıklamalarda bulunan ünlü yatırımcının Ethereum hakkındaki açıklaması ise özellikle dikkat çekici oldu.

Ethereum için yaptığı açıklama, Ethereum'un sadece telefonunuzdaki başka bir uygulama olduğu şeklindeydi. Bu açıklamalarından Ethereum'u desteklemediği anlaşılmaktadır. Ayrıca, DeFi ve NFT'ler hakkında da yorum yapan Vays, bu projelerin gelecekte mutlaka Bitcoin altyapısına bağlanacağını ve bu projelerin ayakta kalma konusunda şüpheleri olduğunu belirtti.

Tone Vays'un Kripto Para Tahmini Kripto para birimlerinin öncüsü olan Bitcoin'in Ocak 2023 tahmini, 90 bin dolar ile 92 bin dolar arasında olacağını söyledi. Ardından tahminini güncelleyerek Ocak 2023'te Bitcoin'in 125 bin dolar seviyesinin üzerinde olacağını ifade etti. Şu anda Bitcoin, yaklaşık 54 bin dolar seviyelerinde işlem görmektedir.

Kripto para dünyası, günümüz koşullarında birçok ülkenin aktif olarak enflasyon sorunu yaşadığı düşünüldüğünde, enflasyon verilerine göre değerlendirildiğinde oldukça önemli bir seçenek haline gelmektedir. Örneğin, Almanya tarihindeki en yüksek enflasyon oranı olan %4 seviyelerindeyken, Türkiye'de bu oran %19 seviyelerindedir. Bu bağlamda, Bitcoin'in enflasyonu şu anda yalnızca %1 seviyesindedir. Gelecekte El Salvador gibi ülkelerin bu alana ilgisinin artması da mümkündür.

Kripto para dünyası her gün yeni fırsatlar sunmaktadır. Tepeden alımlardan kaçınıp fırsatları gözlemleyerek ve sağlam adımlarla ilerlemek her zaman daha mantıklı bir yaklaşımdır.