Kripto Para Borsası BitGet Galatasaray’a Sponsor Oldu !
  • Ahmet G.

Kripto Para Borsası BitGet Galatasaray’a Sponsor Oldu !

Kripto para borsası BitGet'in Galatasaray'a sponsor olduğu duyuruldu. Bu anlaşma, BitGet'in futbol dünyasındaki sponsorluk anlaşmalarına bir yenisini eklemesini sağladı. Daha önceki sponsorluk anlaşması ise İtalya'nın köklü takımlarından Juventus ile gerçekleşmişti. BitGet, e-spor alanında da destekler vererek adından sıkça söz ettiren bir platform haline gelmektedir.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Bikem Kanık, BitGet ile yapılan sponsorluk anlaşmasını duyurmaktan gurur duyduklarını belirtti. Anlaşmanın hangi alanlarda gerçekleşeceği konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak tahminlere göre forma kolu sponsorluğu şeklinde olabileceği düşünülmektedir.

BitGet, 2018 yılında kurulan bir kripto para borsasıdır ve dünya genelinde 1,6 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Borsanın günlük işlem hacmi, LinkedIn platformunda 5,6 milyon dolar olarak belirtilmektedir. BitGet, gelecekte adından sıkça söz ettirmeyi ve sponsorluk anlaşmalarıyla gündemde kalmayı hedeflemektedir. Şirketin toplam çalışan sayısı ise 400 olarak açıklanmıştır.

BitGet ve Galatasaray arasındaki anlaşmanın üç aylık bir süre için olduğu bilgiler arasında yer almaktadır. Bu süre boyunca Galatasaray Kulübü toplamda 500 bin dolarlık bir gelir elde edecek. Gelecek yıllarda anlaşmanın devam edip etmeyeceği ise şu an için belirsizlik taşımaktadır.