Google’de En Çok Aranan Kripto Borsası Belli Oldu !
 • Ahmet G.

Google’de En Çok Aranan Kripto Borsası Belli Oldu !

Google’da En Çok Aranan Kripto Para Borsaları Ortaya Çıktı!

CasinoGuide şirketi tarafından Amerika merkezli olarak gerçekleştirilen bir çalışmanın sonuçlarına göre, Google arama motorunda en çok aranan kripto para borsaları belirlendi. Yapılan çalışmada ilk sırada yer alan Coinbase, ikinci sırada bulunan Robinhood'a büyük bir fark attığı görüldü.

Anket çalışmasının genel sonuçları aşağıda belirtilmiştir. Bu çalışmada en dikkat çeken nokta ise Gate, Binance gibi borsaların listede yer almamasıdır. Bu durumun, mobil uygulama olarak daha çok tercih edilmelerinin büyük etkenlerden biri olabileceği düşünülmektedir. Çünkü Binance gibi kripto para alım satım borsaları genellikle mobil uygulamaları üzerinden işlemler gerçekleştirmektedir.

En Çok Aranan Kripto Para Borsaları:

 1. Coinbase - 5,780,000 arama
 2. Robinhood - 2,400,000 arama
 3. Kraken - 2,030,000 arama
 4. eToro - 1,830,000 arama
 5. Gemini - 1,830,000 arama
 6. Blockchain - 1,810,000 arama
 7. Wazirx - 853,000 arama
 8. Indodax - 663,000 arama
 9. Kucoin - 659,000 arama
 10. WeBull - 609,000 arama

Kripto Para Borsalarının Aranma Hacmi Analizi: Belirtilen listedeki kripto para borsaları, genel olarak en çok aranan hacme sahip borsalar olarak ön plana çıkmaktadır. Coinbase, en büyük çıkışı yakalayan ve sürekli olarak hacmini artıran bir borsa olarak dikkat çekmektedir. Reddit tarafından desteklenen ve yalnızca ABD kullanıcıları tarafından aktif olarak kullanılan Robinhood kripto para borsası da ikinci sırada yer almaktadır.

Gelecek yıllarda, kolay erişimi ve güzel tasarımıyla birlikte Coinbase borsasının hangi noktaya kadar ilerleyeceği merakla beklenmektedir. Şu anda yerli yatırımcılar tarafından %90 oranında aktif olarak kullanılan Paribu, Bitexen ve BTC Türk gibi borsaların Google'da aranma hacmi listesinde yer almaları bizi şaşırtmamıştır, çünkü henüz yabancı yatırımcılar için popüler hale gelmemişlerdir.