Google ve Bakkt Ortaklığı Ne Anlama Geliyor ?

Google ve Bakkt Ortaklığı Ne Anlama Geliyor ?

Google ve Bakkt Ortaklığı Ne Anlama Geliyor ?

2018 yılında kurulan kripto para varlık şirketi Bakkt, Google ile ortaklık kurduğunu sosyal medya hesapları ve web siteleri aracılığıyla duyurdu. Bu ortaklığın temel amacı, kripto para birimlerini dünya genelinde tanıtmak ve kullanım ağını genişletmektir. Ayrıca, ödeme çeşitliliği ve imkanları sağlamaktır.

Bakkt, 2018 yılında Intercontinental Exchange tarafından New York merkezli olarak kurulmuş klasik bir kripto para borsası aracıdır. Bakkt, kripto para gönderme, alma, takas etme ve saklama gibi işlemlere olanak sağlayan bir platformdur, benzer şekilde Binance ve Paribu gibi diğer kripto para borsalarıyla karşılaştırılabilir.

Bu ortaklıkla Bakkt borsasını kullanan yatırımcılar, sanal Bakkt Visa Banka Kartlarını Google Pay üzerinde kullanabilecekler. Google Pay'i kabul eden ve onay veren kurum ve firmalardan alışveriş yapma imkanına sahip olacaklar. Ayrıca bu alışverişleri istedikleri takdirde kripto para biriminden farklı bir para birimine dönüştürebilecekler. Bu ortaklıkla Google, kripto ödeme yöntemini kendi sektöründe sunmak istediğini göstermektedir.

Bu anlaşma, Bakkt'ın yatırımcı ve kart sayısını artırmasını sağlayacak. Aynı zamanda Bakkt'ı Google Cloud kullanmaya ikna ettiği belirtilmektedir. Bakkt, artık Google Cloud üzerinde tüm yazılımlarını ve güncellemelerini gerçekleştireceğini duyurmuştur. Google Cloud ile yapılan bu ortaklık, Bakkt'ın platformunu daha yenilikçi hale getirmesini beklenmektedir.

Bakkt CEO'su Gavin Michael, bu ortaklığın, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt'ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunu gösterdiğini belirtmiştir.

Bakkt, bu anlaşma ile Google Pay'i ekleyen son şirketlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Daha önce Bitcoin ödeme hizmeti sunan BitPay, Google Pay'ı sistemlerine eklemişti. Coinbase gibi büyük bir firma da Ağustos ayında Google Pay ve Apple Pay'i entegre etmişti. Bu noktada, Google'ın gelecekte birçok kripto para şirketiyle anlaşmalar yapmak isteyebileceği düşünülebilir. Google, gelişen kripto para teknolojisinde geride kalmamak adına bu tür anlaşmalarla dikkat çekmektedir.

Şimdilik kripto para dünyasından bu kadar.