Fransa’nın En Çok Yatırım Yaptığı Coinler !

Fransa’nın En Çok Yatırım Yaptığı Coinler !

Fransa’nın En Çok Yatırım Yaptığı Coinler !

Fransa'da yapılan bir araştırmaya göre, geçen yıl en çok yatırım yapılan kripto para birimleri belirlendi. KPMG tarafından yapılan araştırmaya göre, Fransız yatırımcıların tercihi genellikle meme tokenlarına yönelmiş durumda. Listenin başında Bitcoin, Dogecoin ve Shiba gibi kripto paralar yer almaktadır.

Araştırmaya göre, Fransa'da yaşayan para yatırımcılarının üçte biri kripto para yatırımı yapmayı düşünüyor. Bu yatırımcıların büyük bir kısmı meme tokenlarına yönelerek ilgi göstermektedir. Bitcoin, güvenli liman olarak görüldüğü için yatırımcıların %49'u tarafından tercih ediliyor. Ethereum ise %29'luk bir kesim tarafından tercih edilmektedir. Kripto para yatırımcılarının oranı, hisse senedi yatırımcılarına kıyasla daha yüksek olarak belirlenmiştir.

Cinsiyet açısından değerlendirildiğinde, Fransız erkeklerinin dijital varlıklara yatırım yapma oranının daha yüksek olduğu görülmektedir. Kripto para yatırımı yapmayan kesimin en büyük endişesi, bu sektörün hala yasal bir zemine oturtulmamış olmasıdır. Bu nedenle, insanların yarıdan fazlası kriptoya çekimser bir şekilde yaklaşmaktadır.

Meme tokenlarına yönelik olarak, yatırımcıların en çok takip ettiği ve etkileşimde bulunduğu tokenlar Shiba ve Doge olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, bu alanda büyük kazançlar elde edebileceklerini düşünerek bu tokenlara yoğun ilgi göstermektedir.

Sonuç olarak, Fransa'da kripto para yatırımları meme tokenlarına odaklanmış durumdadır. Bitcoin ve Ethereum ise güvenlik ve popülerlik açısından tercih edilen kripto paralardır. Ancak, kripto para sektörünün yasal bir zemine oturtulamamış olması bazı yatırımcıları çekimser davranmaya sevk etmektedir.