Ethereum Madencilik Havuzu BeePool Kepenkleri Kapatıyor !

Ethereum Madencilik Havuzu BeePool Kepenkleri Kapatıyor !

Ethereum Madencilik Havuzu BeePool Kepenkleri Kapatıyor !

BeePool, Avrupa ve Asya'nın en büyük dördüncü Ethereum madencilik havuzu olan bir havuz olarak bilinirken, ilerleyen dönemlerde Ethereum için havuz görevini sonlandıracağını duyurdu. Bu kararın arkasındaki en önemli etkenlerden biri, havuzun Çin'de bulunması ve Çin Merkez Bankası'nın kripto faaliyetlerine izin vermeyeceğini açıklaması oldu. Çin Merkez Bankası'nın bu açıklamasının ardından birçok borsa yeni üye kabul etmeyi durdururken, madencilik havuzları da yavaş yavaş kapanma kararı almaya başladı. BeePool da 15 Ekim'de faaliyetlerine son vereceğini duyurdu.

Hashrate açısından en popüler havuzlar arasında dördüncü sırada yer alan BeePool, liderlik koltuğunda Ethermine'in bulunduğu bir sistemde faaliyet göstermektedir. Spark Pool ise ikinci sırada yer almaktadır. Birçok kripto madencilik havuzu bulunan sistemde BeePool, kapanma kararı alan ilk havuz oldu.

BeePool, yaptığı açıklamada şunları belirtti:

"Değerli kullanıcılar,

Çin Merkez Bankası'nın son politikalarına yanıt olarak düzenli bir çıkış sağlamak için çalışacağız. BeePool'un aldığı önlemler aşağıdaki gibidir:

    Yeni kullanıcı kayıtları ve alt hesap eklemeleri en yakın zamanda askıya alınacaktır.

    Tüm madencilik erişim sunucuları, 15 Ekim 2021 tarihinde Pekin saatine göre 23:59'da faaliyetlerini durduracak.

    Düzenli çıkış sürecinde gelir normal şekilde oluşturulacak ve ödenecektir, ancak makinenin çalışmasını etkilememek için önceden geçiş yapmanızı öneririz.

    Tüm bakiyeler, kapatmadan sonra işlem ücreti düşüldükten sonra ödenecektir.

    Alt hesaplar bir adrese bağlı değilse, lütfen en kısa sürede bağlayın. 31 Ekim 2021 tarihinden itibaren Pekin saatine göre 23:59'dan sonra bağlanmazsa, bunu bir feragat olarak değerlendireceğiz ve para çekme kanalını ve kullanıcı etkileşim sayfasını kapatma dahil uygulama desteğini sonlandıracağız.

Son 4 yılda bize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz."

Durum kripto para borsalarında da aynı. Çin Merkez Bankası'nın açıklamaları, kripto para borsalarını da etkiledi. Binance ve Huobi gibi borsalar, artık Çinli kullanıcılara hizmet vermeyeceklerini duyurdu. Bu noktada kullanıcılar, gizlice başka borsalara geçiş yapabilirler.