ETH Mining Nedir ?

ETH Mining Nedir ?

ETH Mining Nedir ?

ETH mining (Ethereum madenciliği), Ethereum kripto para birimi üretme işlemidir. Ethereum, Bitcoin'in ardından en popüler ve değerli kabul edilen bir kripto para birimidir. Ethereum, akıllı sözleşmeler gibi yenilikçi özellikleriyle kripto para dünyasında sıklıkla adından söz ettirir ve Bitcoin'i geçme potansiyeline sahip olduğu iddiaları dolaşmaktadır.

Mining (madencilik), internet ortamında, fiziksel kartlarla sisteme katılan güç karşılığında ödeme alınan bir işlemdir. Madencilik işlemi, sistemle gücü ve ekran kartınızı paylaşmanızı gerektirdiğinden, sistem işlemleri sizin üzerinizden gerçekleştirir. Bu süreçte ETH, size bir teşekkür niteliğinde belirli bir miktar ödeme yapar.

ETH mining nasıl yapılır? Ethereum mining işlemi için fiziksel olarak ekran kartlarına sahip olmanız gerekmektedir. Tek bir kart veya birden fazla kart ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kartların ne kadar verimli olduğunu, Google üzerinden araştırarak öğrenebilirsiniz.

Kartlar ve gerekli yapılandırma sistemi kurulduktan sonra, bir havuza bağlanmanız gerekmektedir. Bu havuzlar, yaptığınız işlemlere göre ödeme yapmak için oluşturulmuştur. Ethermine, Binance gibi havuzları kullanarak kazım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Kazım işlemleri başladıktan sonra sisteminiz sürekli açık olacak ve sisteme katkıda bulunacaktır. Günlük olarak, kartlarınızın gücüne ve mh (mega hash) değerine bağlı olarak sistem size ETH ödeyecektir. Ethereum'un değeri ve dolar kuru sürekli yükseldiği düşünüldüğünde, kazançlı bir ortam oluşmaktadır.

Havuzdan parayı nasıl alacağınız ise kullandığınız havuza bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin, Binance havuzu, parayı günlük olarak hesabınıza yatırmaktadır ve ardından paranızı kolayca spot cüzdana çekebilirsiniz. Diğer havuzlarda ise genellikle minimum kazım miktarı bulunmaktadır. Yani, belirli bir miktar kazım yapmadan paraya erişemeyebilirsiniz. Ayrıca, örneğin Ethermine havuzunda kazandıklarınızı spot cüzdanınıza transfer etmek istediğinizde, yaklaşık 30 dolar civarında bir kesinti yapılır. Kesintiyi kabul ettikten sonra, spot cüzdan adresinizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır. Gerekli transfer işlemi başladıktan sonra, ETH'ler artık spot cüzdanınızda olacaktır.