Bitcoin’e Yeni Covid Varyantı Darbesi

Bitcoin’e Yeni Covid Varyantı Darbesi

Bitcoin’e Yeni Covid Varyantı Darbesi

Bitcoin'in Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni COVID-19 varyantı haberleriyle birlikte düşüş yaşadığını belirttiniz. Birçok yatırımcının panik satışı gerçekleştirdiği ve bazı yatırımcıların ise alt noktalardan alım yaptığı ifade ediliyor. BTC'nin %6 düşüşle 54.000 dolar seviyelerine gerilediği ve düşüşün devam edip etmeyeceğinin belirsiz olduğu belirtiliyor. Piyasanın daha da şekilleneceği ve balinaların hareketine bağlı olarak yatırımcıların 52.000 seviyelerini beklediği ifade ediliyor.

Öte yandan, Bitcoin'in son zamanlarda düşüş trendi yaşadığı ve dün bir yükseliş hareketi gösterdiği ancak olumsuz haberlerle tekrar 54.000 dolar seviyelerine gerilediği belirtiliyor. Kripto para kullanıcılarının likidite sorunu yaşadığı ve genel olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar için düzeltme hareketi olarak yorumlandığı ifade ediliyor.

Kripto paraların sağlık veya diğer ekonomik haber akışlarından kolaylıkla etkilenebileceği ve yatırımcıların panik satışlarından kaçınmaları gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, gelen haberlerin doğruluğunun onaylanması ve haber akışının kaynağının dikkate alınması gerektiği ifade ediliyor.

Yatırım kararları vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız ve riskleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Yukarıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir.