Binance Singapur’daki Kullanıcılarının İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı
  • Ahmet G.

Binance Singapur’daki Kullanıcılarının İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

Binance, resmi sayfası üzerinden yaptığı bir açıklama ile Singapur'daki kullanıcılarını ilgilendiren önemli bir duyuru yaptı. Açıklamaya göre, 26 Ekim tarihinden itibaren Singapurlu kullanıcılar, Binance'in fiat para yatırma, kripto para spot ticareti ve likidite swap gibi ana ticaret ürünlerine erişemeyecekler.

Binance'ın Singapur'daki bu kararı, ilk defa yaşanan bir olay değildir. Şirket, destek sayfasında yayınlanan duyuruda, ürünlerini sürekli olarak değerlendirdiğini ve Singapurlu düzenleyicilerle uyum taahhüdünün bir parçası olarak Singapurlu kullanıcıların Düzenlenmiş Ödeme Hizmetleri ile ilgili olarak web sitesini kullanmalarını kısıtlayacaklarını belirtti. Binance, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

"Amacımız, blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar etrafında sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak ve bu tür çabaların uzun vadede endüstrinin yerel pazarda büyümesine yardımcı olacağını umuyoruz."

Açıklamada, Singapurlu yatırımcılara tüm işlemlerini durdurmaları ve fiat varlıklarını geri çekmeleri tavsiye edildi. Ayrıca, kullanıcıların sahip oldukları tüm varlıkların geri verileceği bildirildi.

Binance, şirketin ülkeye yeniden faaliyete geçmek için düzenleyicilerle makul bir çözüm bulmayı umduğunu belirtti. Daha önce de Binance, Singapur doları (SGD) cinsinden işlem çiftleri için desteği kaldırmış ve web sitesinde SGD ödeme seçeneğini kapatmıştı. Binance uygulaması da Google Play ve App Store üzerinden Singapur'dan gelen kullanıcılar için kaldırılmıştır.