BTC Fiyat Analizi
  • Ahmet G.

BTC Fiyat Analizi

Bu hafta içerisinde Bitcoin (BTC), genel olarak 64.000 dolar seviyesinde işlem görmeye devam etti, birkaç hareket dışında. Perşembe günü ABD enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte 69.000 dolar seviyelerini test etti, ancak bu seviyelerde tutunmayı başaramayarak güvenli liman olarak kabul edilen 64.000 dolar seviyelerine geri çekildi.

Bu gece yaşanacak son mum, kısa vadeli dönem için kripto para borsalarında BTC'nin yönünü belirleyecek gibi görünüyor. Eğer Bitcoin bu geceyi 64.800 dolar seviyesinin üstünde kapatmayı başarırsa, yükseliş trendi içinde 70.000 dolar seviyeleri gündeme gelebilir. Bu noktada, daha önce paylaştığımız haberleri ve dağıtımları dikkatle takip etmek önemlidir.

Teknik göstergeler, kripto para dünyası ve BTC için yükseliş eğiliminde olduğunu belirtmektedir.

4 saatlik grafikte BTC'nin yükseliş beklentisi bulunmakta ve bu yükseliş hareketinin devam edebileceği düşünülmektedir.

Yakın vadeli destek seviyeleri ise 62.500 dolar, 61.800 dolar, 61.500 dolar ve 60.000 dolar olarak belirlenmiştir.

Ancak bu durumların ortaya çıkabilmesi için haftalık kapanışın hangi yönde olacağını beklememiz gerekmektedir.

Boğa piyasasının yukarı yönlü eğilimli olduğu, ortaya çıkan teknik göstergelerle açıkça görülmektedir. Bu piyasa koşullarında birçok kripto para yatırımcısı, bu gece ortaya çıkacak dört saatlik mumun kapanışını beklemelidir. Bu mumun kapanışından sonra BTC için yön belirlemesi yapmak daha mümkün olacaktır.